<<< Zpět na nabídku elektráren

Vysokoteplotní ohřev teplé vody – SANDEN

Pokud jste o společnosti Sanden ještě neslyšeli a hledáte vhodnou formu vytápění své restaurace, prodejny či sportoviště, tak zpozorněte. 

Bez názvu-1Společnost NWT a.s. nově nabízí mezi možné varianty řešení vhodného vytápění toto vysoce účinné tepelné čerpadlo vzduch/voda, které dokáže i při -15°C dodávat výstupní teplotu 65°C. Využívá při tom přírodního neškodného chladiva CO2.

Výkon zařízení Sanden je v komfortním režimu 4,5 kW, v ekonomickém režimu 3,5 kW. Konstantní výkon dodává do -10°C.  Při -15°C je pak výkon zařízení 2,5 kW. V případě nedostatečného výkonu je možné zapojit zařízení do kaskády, kdy je možné propojit 2, 3 nebo i 5 jednotek. V případě 5 jednotek je výkon celých 22,5 kW, což s přehledem stačí i pro větší objekty. Součástí zařízení je i dotop a to v případě teplot pod -10°C nebo při špičkovém odběru vody. To je využito díky elektropatroně umístěné v zásobníku.

Mnozí můžou podotknout, že nízký výkon s omezením 4,5 kW na zařízení, ale výhodami tohoto zařízení je především stabilní výkon a optimalizaci velikosti zásobníku pro pokrytí špiček odběru teplé vody. Další výhodou je hydraulické zapojení umožňující zásobník bez výměníku. To umožňuje mít čerpadlo a zásobník ve vzdálenosti až 12 metrů.

Ovládání je umožněno vnitřním termostatem v tepelném čerpadle, externím termostatem v zásobníku teplé vody nebo i externím signálem (HDO).

Praktický příklad pro maximální přehlednost výhod Sanden

Kanceláře IVT

– Ohřev TV plynovým kondenzačním kotlem 170 kW
– Spotřeba 650 l/den
– Náklady 49 000 Kč/rok (plyn + elektřina na větrání kotelny)

Řešení SANDEN

– Jedna jednotka 3,5 kW
– Nasávání vzduchu z výdechu větrací jednotky objektu
– Nový zásobník 500 l
– Očekávané provozní náklady 8 000 Kč/rok

Investice/návratnost

– Celková investice do 150 000 Kč.
– Návratnost do 4 let
– Snížení opotřebení kotlů

Pozn. Společnost NWT Energo z jejich vlastní zkušenosti může potvrdit, že dosavadní výpočty ukazují návratnost u tohoto produktu v délce 3-7 let s ohledem na konkrétní situaci.

Kdo je Sanden Corporation

Společnost s dlouhodobou působností na trhu a největší výrobce kompresorů pro klimatizaci aut. Momentálně má vyrobených již více než 100 milionů kompresorů.

Zaujala Vás tato nabídka? Neváhejte a zavolejte nám pro více informací na číslo +420 570 570 518.